تبليغات X
تبلیغات متنی
بهترين و سريعترين مرجع دانلود كارآموزي و پروژه و پايان نامه
تاريخ : 19 شهريور 1396 | 16:42 | نویسنده : ketabpich | بازدید : 137

آپلود عكس , آپلود دائمي عكس

تعداد صفحات:64

نوع فايل:word

فهرست مطالب:

چكيده
مقدمه (چرا سيستم هاي فازي؟)
تاريخچه مختصري از نظريه و كاربردهاي فازي
زندگينامه پروفسور لطفي زاده
منطق فازي
متغيرهاي زباني
سيستم هاي فازي چگونه سيستم هايي هستند ؟
سيستم هاي فازي خالص
سيستم فازي TSK
سيستم فازي ساز و غيرفازي ساز
سيستم هاي فازي كجا و چگونه استفاده مي شوند ؟
تئوري مجموعه هاي فازي
مفاهيم مشترك منطق فازي و كلاسيك
روابط فازي
ساخت قوانين فازي
ويژگي هاي مجموعه فازي
موتور استنتاج
استنتاج مبتني بر تركيب قواعد
استنتاج مبتني بر قواعد جداگانه
فازي ساز ها
غيرفازي سازي
يك مثال كلي
   منابعمقدمه :

بشر به مدد تعقل وانديشه است كه توانسته طبيعت چموش را رام خود كند، و فرهنگ و تمدن را رنگ و جلا ببخشد. مگر نه اينكه فرهنگ ازانگيختگي و پويايي ارتباط دوره به دوره ي انسان و طبيعت،انسان و انسان، انسان و ابزار، انسان و جامعه و زبان معنا يافته است؟ به مدد همين انديشه است كه آدمي مخلوق توانسته اثر انگشت خودش را بر طبيعت و زمانه ي خود حك كند، و حتيتا مقام خالق، خودش را بالا كشد. هيچ فكر كرده ايد كه علم و صنعت با سرعت نور، چنان در خدمت بشر قرار گرفته كه به جاي او محاسبه و انديشه مي كند؟ هيچ فكر كرده ايد كه همه لوازم پيرامون مان كه آسايش را برايمان معنا مي كنند و تكنيك اتومات را در خود دارد خالق و مبتكري به نام پروفسور “لطفي زاده” دارد؟

در اولين نگاه به اطراف خودبه سادگي مي توانيد مجموعه اي از اين دستگاه ها و لوازم رادر خانه و محل كار خود بيابيد. بله، مخترع منطق نوين علمي كه جهان صنعت را دگرگون كرد و در كنار منطق ديجيتالي درساختمان دستگاه هاي الكترونيكي، “منطق فازي” را به دنياعرضه نمود، كسي نيست جز پروفسور لطفي زاده.
منطق فازي تعميمي از منطق دو ارزشي متداول است و درحاليكه در منطق دودويي جايي براي واژه هايي همچون “كم”، “زياد”،”اندكي”،”بسيار” و… كه پايه هاي انديشه واستدلال هاي معمولي انسان را تشكيل مي دهند وجود ندارد، واژه فازي در فرهنگ لغت آكسفورد بصورت مبهم ،گنگ،نا دقيق،گيج،مغشوش،در هم ونامشخص تعريف شده است.روش پروفسورلطفي زاده برمبناي بكارگيري همين عبارات زبانياست امروزه هيچ دستگاه الكترونيكي ، از جمله وسايل خانگي ، بدون كاربرد اين منطق درساختار فني خود ساخته نمي شود. با منطق فازي پروفسور لطفيزاده اين دستگاه ها هوشمند مي شوند. امروزه اروپايي ها،ژاپني ها و آمريكايي ها و همه و همه ي كشورهاي پيشرو درعلم و صنعت، پروفسور لطفي زاده را مي شناسند و از اهميت كار او در دانش مدرن بشري آگاه اند.
بر خلاف آموزش سنتيدر رياضي، پروفسور “زاده” منطق انساني و زبان طبيعت را وارد رياضي كرد. شايد بتوان با دو رنگ سياه وسفيد مثال بهتري ارائه داد. اگر در رياضي، دو رنگ سياه وسفيد را صفر و يك تصور كنيم، منطق رياضي، طيفي به جز ايندو رنگ سفيد و سياه نمي بيند و نمي شناسد. ولي در مجموعه هاي نامعين منطق فازي، بين سياه و سفيد مجموعه اي از طيف هاي خاكستري هم لحاظ مي شود و به اين طريق فصل مشترك سادهاي بين انسان و كامپيوتر بوجود مي آيد.
بسطو گسترش منطق فازي و تئوري مجموعه هاي فازي بدليل ابهام وعدم قطعيتي بوده كه در مسائل پيرامون ما وجود دارد و به همين جهت در منطق فازي (علي رغم منطق دو ارزشي) گستره اياز ارزش ها تعريف شده است تا ما قادر باشيم احساسات و تفكرانسان را بدون ابهام به مخاطبان خود انتقال دهيم .بدون اغراق زندگي روزمره ما آميخته با مفهوم فازي است ، يعني بطور ناخودآگاه از عباراتي استفاده مي كنيم كه براي مخاطب دقيقا مشخص نيست. . به عبارت ساده تر، مفهوم كلمه يا عبارت به تنهايي ممكن است واضح و روشن باشد ، اما زمانيكه از آنبعنوان معياري در تعيين اعضاي يك مجموعه رياضي استفاده مي شود، شايد نتوان بطور قاطع شيء را به آن نسبت داد وبالعكس.

دكتر لطفي زاده در سال 1921 در شهر باكو در جمهوري آذربايجان به دنيا آمد. پدرش يك ژورناليست ايراني بود كه در آن زمان به دلايل شغلي در باكو بسر مي برد و مادرش يك پزشك روس بود.
وي ده ساله بود كه در اثر قحطي و گرسنگي سراسري پديد آمده در سال 1931،به اتفاق خانواده به وطن پدري اش ايران بازگشت. لطفي زاده در دبيرستان البرز تهران،تحصيلات متوسطه را به پايان رساند و در امتحانات كنكور سراسري، مقام دوم را كسبنمود. در سال 1942 رشته الكترونيك دانشگاه تهران را با موفقيت به پايان رساند و درطي جنگ دوم جهاني براي ادامه تحصيلات به آمريكا رفت.
او در سال 1946 موفق به اخذ مدرك ليسانس از دانشگاه ماساچوست شد. در سال 1949 به دريافت مدرك دكترا ازدانشگاه كلمبيا نائل شد و در همين دانشگاه با تدريس در زمينه “تئوري سيستم ها” كارشرا آغاز كرد. او در سال 1959 به بركلي رفت تا به تدريس الكتروتكنيك بپردازد و درسال 1963 ابتدا در رشته الكتروتكنيك و پس از آن در رشته علوم كامپيوتر كرسي استادي گرفت.
لطفي زاده به طور رسمي از سال 1991 بازنشسته شده است، وي مقيم سانفرانسيسكو است و در آنجا به پروفسور “زاده” مشهور است. لطفي زاده به هنگام فراغتبه سرگرمي محبوبش عكاسي مي پردازد. او عاشق عكاسي است و تاكنون شخصيت هاي معروفي همچون روساي جمهور آمريكا، ترومن و نيكسون، رو به دوربين وي لبخند زدهاند.
پروفسور لطفي زاده داراي بيست و سه دكتراي افتخاري از دانشگاه هاي معتبردنياست، بيش از دويست مقاله علمي را به تنهايي در كارنامه علمي خود دارد.

                        جهت دانلود كليك نماييد


امتیاز :


طبقه بندی: ،
دانلود, پروژه, پايان نامه, سيستم فازي, منطق فازي, نظريه, سيستم, كلاسيك, استنتاج, انسان, ارتباط, طبيع,

ارسال نظر برای این مطلب
نام شما:
ايميل :
سايت :
متن نظر :
کد امنیتی : * ریست تصویر