تبليغات X
تبلیغات متنی
بهترين و سريعترين مرجع دانلود كارآموزي و پروژه و پايان نامه
تاريخ : 19 شهريور 1396 | 17:01 | نویسنده : ketabpich | بازدید : 143

تعداد صفحات:78
نوع فايل:word
رشته مهندسي برق قدرت
فهرست مطالب:
فصل اول
مقدمه
فصل دوم
ساختار بازار
اهداف در عملكرد به شيوه بازار
مدل هاي بازار برق
ساختار بازار
انواع بازار برق
فصل سوم
معاني PTR , FTR
دلايل اسفاده از حقوق انتقال
حقوق انتقال فيزيكي
حقوق انتقال مالي
فصل چهارم
طراحي بازار انتقال
طراحي بازار انتقال
مالكين حقوق انتقال مالي
فصل پنجم
معيارهاي عملكرد بازار
فصل ششم
بررسي بازراهايي كه در آنها FTR به حراج گذاشته مي شود
بازار PJM
بازار نيويورك
بازار كاليفرنيا
بازار نيو اينگلند
بازار تگزاس
بازار نيوزلند
فصل هفتم
نتيجه گيري
منابع

مقدمه
در بسياري از كشورها بخش هاي زير ساخت همانند الكتريسيته، راه آهن و توليد و توزيع گاز در حال تجديد ساخت هستند. بيشتر برنامه هاي تجديد ساختار براي ايجاد بخش هاي رقابتي و همچنين ايجاد تمايز بين بخش هاي رقابتي و انحصاري است. در بسياري از زيرساخت ها بخش رقابت پذير براي دادن سرويس به مشتري به بخش انحصاري احتياج دارد. در همه اين سيستم ها قيمتي كه توليدكنندگان براي محصولشان ارائه مي دهند به محل آن ها و همچنين اينكه محصولاتشان را از چه قسمتي عبور مي دهد، بستگي دارد. ترافيك و تراكم شبكه باعث تفاوت قيمت انتقال در نقاط مختلف شبكه ميشود.
صنعت برق كه هميشه به وسيله يك سيستم متمركز اداره مي شد يكي از زيرساخت هايي است كه شاهد تغييرات عظيمي بوده است. اين سيستم متمركز در حال تبديل به يك صنعت رقابتي است كه در آن بازار قيمت برق و توزيع آن را به وسيله افزايش رقابت كاهش مي دهد.
اين نوسازي باعث تجزيه سه عنصر اساسي اين صنعت يعني توليد، انتقال و توزيع شده است.
كنترل مستقل شبكه در يك سيستم بازسازي شده هم رقابت و هم دسترسي مستقيم به اجزا شبكه را آسان مي كند. البته عملكرد مستقل شبكه بدون نهاد مستقلي مثل ISO قابل اطمينان نيست. براي اين كه بازار رقابتي به صورت پر بازده و با قابليت اطمينان بالا كار كند، ISO از مشتركين بازار مثل توليد كننده‌ها، كمپاني هاي توزيع و انتقال دهنده ها و در نهايت مصرف كننده ها مستقل مي باشد. ISO بايد قوانيني روي انرژي و بازارهاي سرويس فرعي قرار دهد و سيستم انتقال را به صورت غير تبعيض آميز اداره كند و براي ريسك هاي بازار ايجاد حصار حفاظتي را آسان كند. ISO بايد به سيستم قوي كامپيوتري مجهز شده باشد كه شامل مانيتورينگ بازار، حراج و به مزايده گذاشتن سرويس هاي فرعي مي باشد.
انرژي سرويس هاي فرعي به صورت سرويس هاي مجزا ارائه مي شوند و كمپاني هاي توليد كننده (GENCOS) مي توانند به وسيله پيشنهاد قيمت به بازار برق با هم براي فروش انرژي رقابت كنند.

"لينك دانلود"امتیاز :


طبقه بندی: ،
دانلود, پايان نامه, برق قدرت, بازار, مدل, برق, انتقال, حقوق, راه آهن, توليد, توزيع گاز, رقابت, توليد,

ارسال نظر برای این مطلب
نام شما:
ايميل :
سايت :
متن نظر :
کد امنیتی : * ریست تصویر